НОВИНИ
Віталій Нельга: Україна може повністю забезпечити потреби власних АЕС в урані

Віталій Нельга: Україна може повністю забезпечити потреби власних АЕС в урані

29/10/2016

Всесвітня ядерна асоціація віддала Україні 10 місце у рейтингу країн з найбільшими показниками видобутку урану: торік наша держава видобула 1200 тон. Про це зазначив Генеральний директор КП “Кіровгеологія” Віталій Нельга на своїй сторінці у Facebook .

За його даними: зараз в експлуатації знаходиться 4 уранових родовища - Мічуринське, Ватутінське, Центральне та Новоконстянтинівське, які були передані промисловості дуже давно: «Перші два скоро вичерпають свої запаси, а Центральне та Новоконстянтинівське ще мають потенціал. Враховуючи, що щорічні потреби українських атомних електростанцій в урані приблизно 2500-3000 тон, Україні необхідно збільшувати власний видобуток. І така можливість є», - зазначив Віталій Нельга.

За умови розвитку потужностей на Новоконстянтинівському родовищі, Україна могла б виробляти 2000 - 2500 тон урану на рік.

«Але питання забезпечення власних АЕС у сировині - це стратегічне питання, яке напряму впливає на можливість отримання енергетичної незалежності нашої держави. Тому нам необхідно у найближчий час вдосконалити власну мінерально-сировинну базу урану: відкрити інформацію про існуючі родовища та розвивати нові. Наше Казенне підприємство «Кіровгеологія» має і потужності, і фахівців для проведення усіх необхідних геологічних робіт в цьому напрямку. Це дасть можливість повністю забезпечити потреби українських АЕС у сировині. А за оцінками фахівців, Україна має такі запаси, що могла б навіть стати продуценом урану для інших країн», - резюмував Генеральний директор КП “Кіровгеологія” Віталій Нельга на своїй сторінці у Facebook .

© 2016 Кіровгеологія