Проти КП «Кіровгеологія» розгорнута брудна кампанія у ЗМІ

23/11/2016

Казенне підприємство «Кіровогеологія» змушене відреагувати на появу у ЗМІ замовних матеріалів проти підприємства та колективу.

Низка сайтів, посилаючись на джерело УНН, оприлюднило інформацію про те, що, нібито, директор компанії звільнив п’ятьох провідних спеціалістів та набрав 12 непрофесійних радників.

Звертаємо вашу увагу, що сайт, який оприлюднив цю інформацію, не звертався до КП «Кіровгеологія» за коментарем та не здійснював перевірку цієї інформації.

Наголошуємо, що слова поки що чинного головного геолога компанії не відповідають дійсності та вводять у оману читачів ЗМІ. Ні один працівник підприємства, що має вчене звання, за рішенням керівника підприємтсва не звільнений.

Головний геолог звільнився за власним бажанням пояснивши колективу, що знайшов нову високооплачувану роботу, а також закликав кількох колег написати заяви про звільнення. У чинному Кодексі законів про працю України (КЗпПУ) розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника, в тому числі за власним бажанням, регламентовано у статті 38. Відповідно до КЗпПУ, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Останнім днем роботи зазначеного працівника стане 30 листопада 2016 року.

Щодо працевлаштування 12 радників, зазначимо, що ця інформація є абсолютно неправдивою. З моменту призначення обраного за конкурсом директора КП «Кіровгеологія» штатний розпис апарату управління Казенного підприємства не змінювався і на сьогодні складає 27 працівників. Окрім того, за пропозицією керівництва підприємства, свою згоду на повернення до роботи у КП «Кіровгеологія» надали працівники, які звільнилися кілька років тому.

Крім того, на адресу директора підприємства звучать звинувачення у непрофесійності та відсутності профільної освіти. Зазначимо, що два попередні керівники підприємства були за освітою інженером-механіком бронетанкового озброєння та техніки та товарознавцем вищої кваліфікації. Водночас, їх освіта не викликала осуду. З червня 2016 року керівником КП «Кіровгеологія» був призначений на конкурсній основі Віталій Нельга, який має геолого-економічну і технічну освіту (Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу і Дніпродзержинський державний технічний університет). В даний час Нельга В.В. навчається в национальном гірничому університеті за напрямком Гірнича справа, что говорить лише про те, що цей керівник прагне зрозуміти спеціфіку підприємства та шляхи оптимального виходу з кризової ситуації, в яку занурили КП «Кіровгеологія» його попередники.

Водночас, одним з найперших досягнень новообраного директора КП «Кіровгеологія» стало припинення багаторічного трудового спору, який виник за попереднього керівництва, між працівниками УВТО КП "Кіровгеологія" міста Коростишева Житомирської області та КП "Кіровгеологія". Окрім того, за період роботи новоназначеного директора виплачено більше 0,5 млн грн заборгованості з заробітної плати, поточна зарплата виплачується своєчасно. Попереднє керівництво залишило борги по заробітній платі в розмірі понад 1,5 млн. грн.

Слід зазначити, що на момент призначення Нельги В.В. на посаду, 2/3 приміщень адміністративного корпусу КП «Кіровгеологія» і Центральної лабораторії було підготовлено до передачі орендарю. За результатами вивчення даного питання було встановлено факт значного заниження (в 2-3 рази в порівнянні з оцінкою Фонду Держмайна) величини орендної плати, що прямо впливало на недоотримання коштів Держбюджетом України та підприємством.

На сьогодні боротьба за будівлі триває. Серед майна - частина лабораторного комплексу, де розташована унікальне обладнання, яке, в разі здачі в оренду, необхідно буде демонтувати, після чого це обладнання не підлягає відновленню.

Серед об'єктів оренди - будівля прохідної, яка є кордоном доступу до всього підприємства.

За ініціативи генерального директора підприємства були зроблені відповідні звернення до всіх правоохоронних органів щодо захисту інтересів підприємства, геологічної галузі та підприємства в цілому.

КП «Кіровгеологія» звертається до ЗМІ з проханням припинити поширювати недостовірну інформацію та підігравати особам, які мають на меті захопити будівлю Казенного підприємства та знищити геологічну галузь. Прикро, що на даний час лише єдине видання звернулося за коментарем до КП «Кіровгеологія» стосовно того бруду, який ллється у ЗМІ.

© 2018 Kirovgeologiya