Вадим Карли: Протягом 5 років Україна може наростити обсяг власного видобутку урану до 2500 тонн.

Вадим Карли: Протягом 5 років Україна може наростити обсяг власного видобутку урану до 2500 тонн

14/12/2016

На сьогоднішній день, Україна видобуває близько 1000 тонн урану на рік. Цього вистачає, щоб забезпечити приблизно 30% потреб українських АЕС. З огляду на те, що атомна енергетика забезпечує більше 56% виробництва всієї електроенергії України, збільшення власного видобутку урану - стратегічно важливе завдання. Про це заявив головний геолог КП «Кіровгеологія» Вадим Карли.

«Сьогодні в експлуатації перебувають три родовища. Одне з них, Ватутінське, вичерпає свої запаси буквально через 2 роки. Тому Україні потрібно терміново вживати заходів щодо збільшення власного видобутку уранової руди », - прокоментував Вадим Карли.

На думку головного геолога Казенного підприємства, Україна має величезний потенціал: «Уранова руда на Новоконстянтинівському родовищі, яке вважається одним з найбільших в Україні, видобувається вже більше 10 років, а на можливий обсяг видобутку так і не вийшло. Якщо галузь отримає необхідне фінансування або від держави або від інвестора, то протягом 5 років Україна може спокійно наростити обсяг власного видобутку урану до 2500 тонн », - заявив Вадим Карли.

© 2018 Kirovgeologiya