Дослідження води

Послуги центральної лабораторії

Дослідження якості води/ Лабораторний аналіз води

Для чого потрібен аналіз води?

Артезіанські підземні води є єдиним резервним джерелом води для потреб населення в надзвичайних і кризових ситуаціях. Але в останні десятиліття і підземні водоносні системи великих міст і промислово розвинених районів відчувають інтенсивне антропогенний вплив. У найближчій перспективі якість води, на жаль, поліпшуватися не буде, що вимагає контролю за концентраціями шкідливих речовин, токсичних елементів і важких металів, в тому числі радіонуклідів.

Як давно вже відомо, система водопідготовки, якою завідують муніципальні відомства, недостатньо ефективна, особливо для води з високим ступенем забруднення. Під час буріння свердловини або організації колодязя на дачній ділянці, не виключено зіткнення з похованнями, так званих важких металів. Щоб перевірити воду на якість можна скористатися кількома способами, перший: спробувати воду на смак, найчастіше у водопровідній воді, навіть після очищення присутній присмак хлору, а селищному водопроводу може бути притаманний ще й запах заліза. У разі відстоювання такої води через пару годин в ній з'являється білий осад - свідоцтво збільшеною концентрації солей.

Однак цей метод «аналізу» містить істотний недолік - при визначенні якості води можна помилитися. Єдиним максимально точним і надійним способом, за допомогою якого можна перевірити стан питної води на предмет придатності, є другий метод, який полягає в лабораторному аналізі води. Наша команда висококваліфікованих співробітників лабораторії швидко та якісно виконає аналіз вашої води та надасть протокол дослідження в найкоротші строки!

Аналіз «розповість» все про безпечність та якість води: органолептичні показники, фізико-хімічні показники, санітарно-токсикологічні, визначить фізіологічну повноцінність мінерального складу питної води та надасть відповіді щодо придатності води для щоденного використання. Якщо результати дослідження визначать перевищення гранично допустимих концентрацій неорганічних та органічних компонентів води - доцільно розробити заходи щодо усунення цих відхилень, шляхом встановлення систем очистки та фільтрації.

Відбір проб та доставка води до лабораторії

На достовірність та об’єктивність результатів досліджень досить суттєво впливає методика відбору проби. Перед тим, як проводити аналіз води, потрібно зробити її правильний відбір для проби. Для цього можна використовувати і скляну і пластикову тару. Так наприклад, для водопровідної води, безпосередньо перед відбиранням води,необхідно протягом 5-10 хвилин злити з трубопроводу. Ця процедура дозволить виключити потрапляння застояної води в відібраний зразок. А для відбирання проби води із свердловини необхідно не менше трьох годин попередньо прокачати. Якщо у Вас виникли питання з приводу відбору проб – зв’яжіться з нами. Наші спеціалісти нададуть безкоштовну консультацію. Ви маєте можливість доставити ваші проби або особисто, або через відділення « Нова Пошта».

Хід роботи

Наша команда висококваліфікованих співробітників лабораторії швидко та якісно виконає аналіз вашої води та надасть протокол дослідження в найкоротші строки! Також лабораторія надає послуги із оформлення санітарних паспортів як хімічних так і радіологічних аналізів.

Заключення та результат аналізу

Результат аналізу води буде представлений у вигляді протоколу дослідження (результати аналізу, висновки ). Скан – копію відправимо на вашу електронну адресу (email), а оригінал документу - поштою.Аналіз водопровідної води 

Від якості води, яку ми п'ємо і використовуємо для приготування їжі, безпосередньо залежить не тільки смак їжі і напоїв, а й стан нашого здоров'я. Мало хто користується виключно бутильованою питною водою, що пройшла додаткове очищення і контроль складу. Здебільшого, використовують водопровідну. Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я та здоров’я вашої сім’ї, то наша лабораторія зробить аналіз вашої води, щоб бути впевненим в її якості та безпечності.

Всім відомо, що ґрунтові води забруднюються речовинами що містить ґрунт, таким чином в свердловини і колодязі потрапляти різні забруднююсі речовини. Системи централізованого водопостачання проходять спеціальне очищення, але забруднення можуть потрапляти в водопровід під час транспортування.

Аналіз якості води необхідно здійснювати при переїзді на нове місце проживання, облаштуванні індивідуального водопостачання і в багатьох інших випадках. Своєчасне дослідження якості води дозволить уникнути небезпеки отруєнь і важких захворювань, так як виявляє наявність шкідливих для здоров'я речовин.

Дізнатися про якість водопровідної води саме у Вас в квартирі можливо! Аналіз водопровідної води у нашій лабораторії допоможе визначити органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсилогічні показники води.

Аналіз водопровідної води "Базовий"
19 показників
"Повний"
31 показника
Запах при t 20°С. та при t 60°С
Забарвленість
Каламутність
Смак
Водневий показник, PH
Залізо загальне
Загальна жорсткість
Марганець
Мідь Х
Поліфосфати
Сульфати
Сухий залишок
Хлор
Хлориди
Цинк
Нафтопродукти Х
Поверхнево активні речовини Х
Алюміній Х
Амоній Х
Кадмій Х
Кремній
Миш´як Х
Натрій Х
Нітрати (по NO3-)
Нітрити
Молібден Х
Свинець Х
Фториди
Нікель Х
Хром загальний Х
Перманганатна окиснюваність
Замовити дослідження Повернутись до переліку послуг
Аналіз води із каптажних джерел (колодязі, свердловини)

Багато хто вважає, що вода зі свердловини безсумнівно чиста, смачна і корисна. Найчастіше це дійсно так, але буває і навпаки. Вода зі свердловин нерідко виявляється забрудненої різними токсичними речовинами, в ній можна виявити сторонні домішки і хвороботворні бактерії. І чим менше глибина свердловини, тим вище ризик. Чи придатна вода для пиття, можна стверджувати лише після того, як будуть отримані результати аналізу води зі свердловини.

Коли аналіз води з свердловин необхідний?

 • Продаж або купівля нерухомості. Експертний висновок про чистоту води зі свердловини або колодязя на вашій ділянці здатне підвищити привабливість останнього в очах покупців. Якщо ж ви придбали землю, попередній власник якої не занепокоївся проведенням аналізу води зі свердловини, вам потрібно зробити це самостійно, щоб бути впевненим в її безпеці.
 • Проблеми зі здоров'ям у членів сім'ї. Якщо ви використовуєте забруднену воду зі свердловини для пиття, це рано чи пізно позначиться на самопочутті. Багато симптомів пояснюються саме шкідливими домішками в питній воді. До нездужань, які можуть бути спровоковані брудною водою, відносяться алергія, шлунково-кишкові розлади, хронічні застуди.
 • Підготовка до відкриття дитячого або оздоровчого закладу. Якщо ви маєте намір побудувати на ділянці дитячого садка, будинок відпочинку, санаторій або клініку, перевірка якості води необхідна.
 • Розрахунок параметрів системи очищення води. Щоб точно знати, яка система фільтрації вам потрібна, необхідно для початку з'ясувати ступінь забрудненості води.

Аналіз якості води зі свердловини слід проводити регулярно, як мінімум раз на 2 роки. Склад води може змінюватися як під впливом природних причин (посуха, паводок), так і з вини людини. Токсичні речовини зі сховищ добрив і вигрібних ям, стічні води і хімічні відходи можуть просочуватися в ґрунт і отруювати воду, причому неозброєним оком ці зміни непомітні, а недобросовісні власники прилеглого заводу, з чиєї вини стався викид шкідливих речовин, навряд чи стануть сповіщати вас про це.

Аналіз води із каптажних джерел "Базовий"
15 показників
Запах при t 20°С. та при t 60°С
Забарвленість
Каламутність
Смак та присмак
Водневий показник
Залізо загальне
Загальна жорсткість
Марганець
Сульфати
Хлориди
Амоній
Нітрати (по NO3-)
Нітрити
Фториди
Перманганатна окиснюваність
Замовити дослідження Повернутись до переліку послуг
Перевірка якості фасованої води та води з пунктів розливу

На сьогоднішній день на полицях магазинів, а також в службах доставки води достатньо широко представлений асортимент фасованої питної води.

Якщо Ви обираєте воду для своєї сім’ї, звертайте увагу не лише на зручність замовлення, ціну, сервіс, а обов’язково на склад води.

Розглянемо детальніше чим відрізняється вода фасована, з пунктів розливу, бюветів від водопровідної води. Чинне законодавство ставить за вимогу брати воду з підземних джерел питного водопостачання або водопровідну питну воду,  яка пройшла додаткову обробку для виробництва питної води фасованої та з пунктів розливу. Тобто, дозволяється використовувати додатково очищену водопровідну воду, але на скільки добросовісно виробник виконує очищення і чи придатна вона до вживання може бути відомо лише після лабораторного аналізу.  Так само не відомо як часто проводиться аналіз питної води фасованої, з пунктів розливу, а саме підземного джерела, адже вода в таких джерелах має тенденцію швидко змінювати свій склад.

Важливо також на скільки якісно проводять очищення тари, дезінфекцію тари, що використовується не вперше для питної фасованої води. У разі виявлення невідповідності нормам у пробах води, виробник зобов’язаний вилучити  всю партію води, а не продавати її. Але не кожен захоче понести такі збитки, тому може і знехтувати здоров’ям людей. Визначити якість та склад води можливо лише шляхом проведення аналізу питної води фасованої, з пунктів розливу та бюветів.

Перевірка якості фасованої води "Базовий"
29 показників
"Повний"
35 показника
запах при t 20° С та при t 60° С
забарвленість
каламутність
смак
водневий показник, pH
діоксид вуглецю
залізо загальне
загальна жорсткість
загальна лужність
кальцій
магній
марганець Х
мідь
поліфосфати
сульфати
сухий залишок
хлор
хлориди
цинк
нафтопродукти Х
поверхнево активні речовини Х
алюміній Х
амоній
кадмій
кремній
миш´як
молібден
натрій
нітрати
нітрити
свинець
срібло Х
фториди
нікель Х
перманганатна окислюваність
Замовити дослідження Повернутись до переліку послуг
Аналіз стічної води

Лабораторний аналіз стічної води в першу чергу необхідний тим підприємствам, які свої стоки спускають в муніципальну мережу каналізацій. Своєчасне дослідження дозволить проконтролювати та звести до нуля потрапляння заборонених шкідливих і токсичних речовин в міську мережу.

Існує два види обов'язкових аналізів - щоквартальний і річний. У наш час в список підприємств який зобов'язані регулярно звітувати про склад своїх вод, згідно з вимогами водоканалу, входять поліграфічні компанії, заводи з виготовлення лакофарбової продукції, побутової та харчової хімії, легкої, важкої промисловості та металообробки. Так само в цю категорію підпадають автозаправні станції та мийки автомобілів, так як вони використовують мильні розчини з високою концентрацією фосфатів і активно поверхневих речовин. Всі виробництва, які скидали стоки, повинні дотримуватися гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Ціна скидання промислових стоків залежить від рівня їх забруднення. Чим вище забрудненість стічної води тим вище ціна прийому таких стоків водоканалом. Ще одним з аспектів обов'язкового аналізу є правильний вибір фільтруючого обладнання. Саме воно і запобігає потраплянню і проникнення забруднюючих речовин в воду і ґрунт. Фірмам-виробникам, у яких в момент скидання забруднених речовин показники більше ніж ГДК і встановлені нормативи допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, робота може бути припинена, тимчасово зупинена або повністю припинена в порядку, встановленим чинним законодавством. Організації, які мають баки-накопичувачі промислових брудних стічних або господарських вод, зобов'язані впроваджувати очисні технології для їх переробки, а так само здійснювати регенерацію земель, зайнятих такими накопичувальними ямами. Викид таких вод в річки і озера здійснюється згідно індивідуального регламенту, узгодженого з держорганом охорони середовища.

Аналіз стічної води "Повний"
22 показника
каламутність
водневий показник, pH
сухий залишок
нітрати
нітрити
поліфосфати
залізо загальне
мідь
амоній
хімічне споживання кисню (ХПК)
нікель
марганець
алюміній
хлориди
сульфати
Поверхнево-активні речовини
Хром загальний
цинк
свинець
срібло
нафтопродукти
Біологічне споживання кисню (БСК5)
Замовити дослідження Повернутись до переліку послуг
Радіологічний аналіз води

Якість природних (поверхневих і підземних) вод, що використовуються людиною, є одним з визначальних чинників його нормальної життєдіяльності. Поверхневі води схильні до забруднення промисловими скидами, сезонним кліматичним впливам, уразливі для можливих терористичних акцій. На радіонуклідної склад також впливають кліматичні і структурно-морфологічні чинники, хімічний тип води, склад порід, що вміщають, тектонічна будова району, рівень антропогенного впливу. Таким чином, для радіоекологічних досліджень вода - істотно більш складний об'єкт, ніж гірські породи або грунт, так як співвідношення між ізотопами в ній можуть відрізнятися від рівноважних в десятки і сотні разів.

Лабораторія КП «Кіровгеологія» виконує радіологічні аналізи води за наступними показниками:

Радіаційні показники
безпечності питної води
"Повний"
3 показника + паспорт
Уран
Радій
Обємна активність радону
Паспорт радіаційної якості води
Замовити дослідження Повернутись до переліку послуг
Замовити дослідження

Для замовлення дослідження або визначення вартості робіт зв’яжіться з нами зручним для Вас способом:

 1. За телефономи:
  +38 (044) 285-06-33
 2. За допомогою електронної пошти: kirovgeol@gmail.com
 3. Повідомте свої дані і ми з Вами зв’яжемось:
  © 2018 Kirovgeologiya